Tuomme vuokrasuhteet tähän päivään

Holdan synty on yhdistelmä turhautumista vanhaan ja visiota uudesta. Kaikkea, mitä teemme, yhdistää usko asumisen muutokseen – ja halu olla siinä mukana.


Asunnon vuokraus on vuokranantajalle yksi pirstaleinen ja vanhanaikainen sekamelska: ilmoittamista, etsimistä, sopimista, laatimista, arkistointia, valvomista. Samaan aikaan vuokralaista juoksutetaan eri paikoissa.

Ihmettelimme, kuinka paljon manuaalista työtä ja paperinpyörittelyä vuokrasuhteiden hoitaminen vaatii. Ajattelimme, että tämän voisi hoitaa helpomminkin.

Vuokravakuuden turvallisesta tallettamisesta, eli "holdaamisesta", lähtenyt yritysidea on nyt kasvanut isoksi. Holda haastaa kiinteistöalan vanhanaikaiset toimintatavat paperittomilla, mobiilissa toimivilla ja helppokäyttöisillä tuotteilla.

Lopputulos: 0 minuuttia tuhlattu häslinkiin.


Perustettu

2017

Toimisto

Espoo

TyöntekijäT

7


vesa_robertsson.jpg

Vesa Robertsson

Toimitusjohtaja

+358 40 723 1191

vesa@holda.io


antti_saarni.jpg

Antti Saarni

operatiivinen- ja talousjohtaja

+358 40 567 5075

antti@holda.io


miika_petäjäniemi.jpg

Miika Petäjäniemi

Teknologiajohtaja

+358 50 910 9899

miika@holda.io


lauri_meltti.jpg

Lauri Meltti

KEHITTÄJÄ

lauri@holda.io


teemu_salminen.png

Teemu Salminen

KEHITTÄJÄ

teemu@holda.io


harri_mähönen.jpg

Harri Mähönen

KEHITTÄJÄ

harri@holda.io


milla_lappalainen.jpg

Milla Lappalainen

Viestinnän suunnittelija

+358 50 300 9272

milla@holda.io